Istoricul autorului: Alexandru Nazare

autor dată modificări
sonia pe 3 decembrie 2021
- regiune
chevron_right Prahova
- relații adăugate
senator (începînd cu 21 decembrie 2020) info
deputat (2012 – 2016) info
sonia pe 28 iulie 2021
- modificări la profil


      
Politician român, fost vicepreședinte al Partidului Democrat Liberal. 
A fost ministru al Transporturilor în guvernul Ungureanu, secretar de stat în Ministerul Transporturilor și Infrastructurii și în Ministerul Finanțelor Publice în perioada 2010 - 2012, deputat de Brăila în perioada 2012-2016, europarlamentar în perioada 22 decembrie 2008 - 13 iulie 2009.
ActualmenteFost este ministru al Finanțelor în Guvernul Cîțu.
sonia pe 19 iulie 2021
- relație modificată
Ministru al Finanțelor Guvernul României (începînd cu 23 decembrie 2020) chevron_right Ministru al Finanțelor Guvernul României (23 decembrie 2020 – 8 iulie 2021)
sonia pe 22 martie 2021
- modificări la profil


      
Politician român, fost vicepreședinte al Partidului Democrat Liberal. 
A fost ministru al Transporturilor în guvernul UngureanuUngureanu, (9 februarie - 27 aprilie 2012), secretar de stat în Ministerul Transporturilor și Infrastructurii și în Ministerul Finanțelor Publice în perioada 2010 - 2012, deputat de Brăila în perioada 2012-2016, europarlamentar în perioada 22 decembrie 2008 - 13 iulie 2009.
Actualmente este ministru al Finanțelor în Guvernul Cîțu.
- relații adăugate
Ministru al Transporturilor și Infrastructurii (9 februarie 2012 – 7 mai 2012) info
cata pe 22 martie 2021
- relații adăugate
Ministru al Finanțelor (începînd cu 23 decembrie 2020) info
sonia pe 20 martie 2021
- modificări la profil


      
Politician român, fost vicepreședinte al Partidului Democrat Liberal. 
A fost ministru al Transporturilor în guvernul Ungureanu (9 februarie - 27 aprilie 2012), secretar de stat în Ministerul Transporturilor și Infrastructurii și în Ministerul Finanțelor Publice în perioada 2010 - 2012, deputat de Brăila în perioada 2012-2016, europarlamentar în perioada 22 decembrie 2008 - 13 iulie 2009.


      
Actualmente este ministru al Finanțelor în Guvernul Cîțu.