Istoricul autorului: Robert Negoiță

autor dată modificări
sonia pe 10 februarie 2024
- modificări la profil
RobertPolitician Negoiță este un politician și om de afaceri român. A fost primar al Sectorului 3 București din iunie 2012 până pe [19 august 2020](https://b.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/2/2020/08/Ordin-511-din-31-08-2020.pdf), când mandatul i-a încetat de drept după ce a ales să se înscrie în alt partid pentru alegerile din 27.09.2020. 

    
A fost primar al Sectorului 3 din București din iunie 2012 până pe [19 august 2020](https://b.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/2/2020/08/Ordin-511-din-31-08-2020.pdf), când mandatul i-a încetat de drept după ce a ales să se înscrie în alt partid pentru alegerile locale din 27.09.2020. A fost reales primar al Sectorului 3 la alegerile locale din 27.09.2020.
- etichete adăugate
cata pe 8 martie 2021
- legături adăugate
sonia pe 22 ianuarie 2021
- modificări la profil
Robert Negoiță este un politician și om de afaceri român. A fost primar al Sectorului 3 București din iunie 2012 până înpe [19 august 2020,2020](https://b.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/2/2020/08/Ordin-511-din-31-08-2020.pdf), când mandatul i-a încetat de drept după ce a ales să se înscrie în alt partid pentru alegerile din 27.09.2020. 
A fost reales primar al Sectorului 3 la alegerile locale din 27.09.2020.
sonia pe 22 ianuarie 2021
- relație modificată
primar Primăria Sectorului 3 (26 iunie 2012 – 1 august 2020) chevron_right primar Primăria Sectorului 3 (26 iunie 2012 – 19 august 2020)
sonia pe 22 ianuarie 2021
- modificări la profil
Robert Negoiță este un politician și om de afaceri român. Clasat pe unul dintre primele locuri în lista celor 300 de milionari ai României, întocmită de revista Capital. A fost primar al Sectorului 3 București din iunie 2012 până în august 2020, când mandatul i-a încetat de drept după ce a ales să se înscrie în alt partid pentru alegerile din 27.09.2020. 

A fost reales primar al Sectorului 3 la alegerile locale din 27.09.2020.
- relații adăugate
primar al Sectorului 3 (începînd cu 27 septembrie 2020) info
sonia pe 22 ianuarie 2021
- relație modificată
membru PSD (începînd cu 2004) chevron_right membru PSD (2004 – 1 august 2020)